Статева активність

Що вам потрібно знати:

  • 1. Незважаючи на те, що багато підлітків хотіли би поговорити зі своїми батьками про зміни, які відбуваються в їхніх тілах, і про секс, вони часто відчувають дискомфорт, який заважає їм зробити це. Тому вони звертаються до інших джерел інформації. На жаль, та інформація, яку вони отримують з інших джерел, часто буває оманливою і неправильною.
  • 2. Багато людей вважають, що розмови з підлітками на тему сексу заохочують їх займатися сексом. Дослідження доводять, що це не так. Насправді, підлітки, які розмовляють зі своїми батьками, частіше відкладають початок статевих стосунків до тих пір, поки не будуть готові до цього, і можуть захистити себе та інших, коли починають вести статеве життя.

Що вам потрібно робити:

  • 1. По мірі того, як ваш син чи дочка росте і переходить з періоду дитинства в підлітковий період, постійно надавайте йому/їй інформацію про ті зміни, які відбуваються в їхніх тілах, і про секс. Запитайте, чи є у них питання чи занепокоєння. Показуйте їм, що ви відкриті до розмови з ними на цю та інші теми.
  • 2. Поясніть, що сексуальні почуття – це нормально, але вступ у статевий зв`язок має бути ретельно виваженим рішенням.
  • 3. Поясніть, що утримання від сексуальних відносин – єдиний абсолютно вірний спосіб уникнути вагітності та інфекцій, що передаються статевим шляхом.
  • 4. Говоріть зі своїм сином або дочкою про те, як уникнути вагітності та інфекцій, що передаються статевим шляхом, навіть якщо ви підкреслювали важливість утримання від сексуальних відносин до тих пір, поки вони не будуть готові до них. Поясніть, що незважаючи на широкий вибір контрацепції, тільки презервативи – за умови правильного використання – можуть зменшити ризик як вагітності, так і інфекцій, що передаються статевим шляхом, в т.ч. ВІЛ.
  • 5. Поясніть, що вони можуть відчувати тиск, що схиляє їх до сексуальних контактів до того, як вони будуть готові до цього. Обговоріть, як вони можуть протистояти цьому тиску.
  • 6. Порадьте їм звернутися за порадою і підтримкою до медичного працівника, якщо у них виникає така необхідність.