Емоційне благополуччя

Що вам потрібно знати:

  • 1. Підлітковий вік – це період, протягом якого молоді люди здобувають навичок, які їм потрібні для того, щоб стати незалежними дорослими. У цей період багато підлітків відкидають опіку своїх батьків і віддаляються від уподобань, які у них були в молодшому віці. Батькам може бути важко це прийняти. Проте всім підліткам однаково потрібна і приносить велику користь підтримка й опіка батьків. Відчуття того, що вона потрібна і цінується своєю сім`єю, може дати молодій людині позитивне відчуття благополуччя.
  • 2. Підліткам потрібно розвивати навички здорової боротьби зі стресами і напругами, які трапляються у повсякденному житті, а також з такими емоціями, як смуток та злість. Їм також потрібно знати, що вони можуть звернутися до батьків по допомогу, коли вони відчують, що не можуть впоратись самі.
  • 3. Завдяки швидкому діагностуванню та ефективному лікуванню підлітки, які відчувають багато психологічних проблем, можуть відновити власний стан здоров`я і повернутись до продуктивного життя.

Що вам потрібно робити:

  • 1. Докладайте всіх зусиль, щоб спілкуватись зі своїм сином або донькою. Заохочуйте їх ділитися з вами своїми надіями та сподіваннями, страхами і занепокоєннями. Демонструйте інтерес до їх діяльності і поглядів. За допомогою слів і дій показуйте, що ви піклуєтесь про них. Дайте їм зрозуміти, що ви завжди будете поруч для того, щоб підтримати їх, коли їм це буде необхідно. Заохочуйте їх брати участь у життєдіяльності сім`ї та суспільства.
  • 2. Говоріть зі своїм сином або донькою про здорові способи боротьби зі стресом і напругою, які трапляються у повсякденному житті, такі як заняття справами, які вони вважають розслаблюючими, спілкування з людьми, які їм подобаються, і заняття фізичною активністю. Робіть це на власному прикладі!
  • 3. Попередьте їх про небезпеки вживання алкоголю та інших психотропних речовин як засобу управління негативними думками та почуттями. Також попередьте їх, що коли вони засмучені, вони можуть зробити те, що може задати шкоди їм або іншим людям, наприклад, почати бійку або небезпечно керувати транспортним засобом. Говоріть з ними про важливість звернення по допомогу, коли вони відчувають, що не можуть самостійно впоратися зі своїми проблемами.
  • 4. Уважно стежте за змінами настрою і поведінки вашого сина або дочки. Поширеними ознаками та симптомами стресу або психічного захворювання є: порушення сну; порушення харчування; погіршення відвідування та успішності в школі; труднощі в концентрації; постійний дефіцит енергії; частий плач або стійке відчуття безпорадності, безнадійності, смутку чи занепокоєння; стійка дратівливість; часті скарги на головні болі та болі в животі та надмірне вживання алкоголю або інших психотропних речовин. Якщо у підлітка помітні будь-які з наведених вище змін, або вони тривають кілька днів, зверніться по допомогу до медичного працівника.
  • 5. Негайно зверніться по допомогу до медичного працівника, якщо у вашого сина чи доньки виникли думки про заподіяння шкоди собі, самогубство чи вбивство інших.