Питання

1. Яка різниця між психологом та психіатром?

Психолог допомагає людям із психічними та психологічними проблемами за допомогою професійних технік і не виписує ліків. Психіатр спеціалізується на психологічних розладах, може виписати медикаменти. Якщо ліків немає потреби виписувати, то психіатр, враховуючи психологічні та соціальні фактори, складає план адаптації пацієнта. Лікування проходить відповідно до потреб пацієнта. Дуже часто і психіатр, і психотерапевт працюють разом як одна команда.

2. Я посварилась з хлопцем і дуже переживаю, погіршився апетит і погано сплю. Що мені робити?

У стосунках трапляються сварки. Можливо зараз Ви потребуєте психологічного супроводу. Для того, щоб краще зрозуміти Вас і скласти спільний план допомоги, Ви можете звернутися до психолога нашого Центру.

3. Моїй доньці 15 років. Вона була раніше спокійною, чемною, дуже доброю дитиною, а зараз якась дуже нервова, все її дратує, навіть хамить. До кого можна звернутись, щоб покращити нашу ситуацію?

Такі прояви як Ви описуєте притаманні підлітковому віку. Ви можете проконсультуватись в нашого психолога або психотерапевта про особливості підліткового віку, а також виявити і інші психологічні труднощі, які ускладнюють перебіг цього періоду.

4. Що робити, коли раптово відчуваєш сильний страх, головокружіння, серцебиття, задишку, відчуття ніби зараз помреш, або зійдеш з розуму? Я обстежилась у лікарів і вони сказали, що з серцем та судинами у мене все гаразд, але такі симптоми все одно з`являються знову і мене це лякає.

Симптоми, які Ви описуєте, схожі на симптоми тривоги під час панічної атаки, це звичне явище в психічно здорових людей. За статистичними даними від 15 до 20% всіх людей за життя мають одну панічну атаку. Оскільки такий стан час від часу повторюється, то Вам потрібно звернутись до психотерапевта чи психіатра нашого центру, така проблема добре піддається лікуванню за допомогою психотерапії.

5. Мені 16 років. У мене вже давно пригнічений настрій, апатія, небажання гуляти з друзями та виходити з дому. Я не відвідую школу кілька тижнів. Хто може мені допомогти?

Ймовірно, у Ви страждаєте на депресивний розлад. Тому Вам необхідно звернутись до психотерапевта чи психіатра нашого Центру у супроводі батьків для проведення діагностики Вашого психологічного стану та отримання рекомендацій щодо лікування.

6. У моєї подруги часто виникають приступи прискореного серцебиття, задишка, головокружіння. Вона боїться залишатись на самоті. Лікарі говорять, що це щось у неї «нервове». Чи можна допомогти з цією проблемою?

Ймовірно, у Вашої подруги є проблема, яка називається панічні напади. У нашому Центрі Вашу подругу може проконсультувати психіатр або психотерапевт.

7. До яких лікарів можна звернутись з метою діагностики ВІЛ-інфекції у вашому Центрі?

Встановити діагноз ВІЛ-інфекції може лікар кабінету «Довіра» нашого Центру.

8. Який основний метод діагностики ВІЛ-інфекції?

Основним методом виявлення ВІЛ-інфекції є аналіз крові на визначення наявності антитіл до ВІЛ у пацієнта.

9. Моїй дитині 14 років, вчора в неї з`явились червоні висипання у вигляді плям з шороховатою поверхнею на сідницях та ногах. Напередодні я вперше дала дитині вітаміни. Що нам робити в такій ситуації?

Ймовірно, у Вашої дитини алергічний дерматит. Вам необхідно звернутись до дерматолога на консультацію, який Вас скерує на необхідні обстеження та призначить відповідне лікування.

10. Мені 16 років, на великому пальці правої руки два місяці тому з`явився утвір тілесного кольору, зараз їх кількість збільшилась. Вони не болять і не сверблять. У мого брата теж є такі новоутвори. Чи можу я вдома самостійно їх позбутись?

Рекомендуємо звернутись на огляд до дерматовенеролога, щоб визначити природу цих новоутворів, вірно поставити діагноз та призначити лікування.